Pages

Ibrahimovic strikes director Leonardo during the feast of title

Festimi i titullit të kampionit për PSG-në për pak sa nuk ka kaluar në aksident të rëndë. Kush tjetër mund ta prish punën, përveç se një Zlatan Ibrahimoviç. Derisa Beckham dhe futbollistët tjerë po festonin titullin, ishte drejtori sportiv i klubit parisien, braziliani Leonardo, që thirri Ibrahimoviçin për një detyrim, respektivisht një test dopingu. Por, "Ibra" i njohur për temperamentin e tij reagoi shumë ashpër duke e goditur drejtorin sportiv Leonardo dhe duke vazhduar konfliktin verbal me të. PSG festoi titullin e parë në ligën franceze pas 19 vites, me fitoren nga Lionit me rezultat 0 me 1. Suedezi i natyralizuar sipas gjitha gjasave sezonin e ardhshëm nuk do ta mbajë fanellën e PSG-së.