Pages

Ibrahimovic strikes director Leonardo during the feast of title

Festimi i titullit të kampionit për PSG-në për pak sa nuk ka kaluar në aksident të rëndë. Kush tjetër mund ta prish punën, përveç se një Zlatan Ibrahimoviç. Derisa Beckham dhe futbollistët tjerë po festonin titullin, ishte drejtori sportiv i klubit parisien, braziliani Leonardo, që thirri Ibrahimoviçin për një detyrim, respektivisht një test dopingu. Por, "Ibra" i njohur për temperamentin e tij reagoi shumë ashpër duke e goditur drejtorin sportiv Leonardo dhe duke vazhduar konfliktin verbal me të. PSG festoi titullin e parë në ligën franceze pas 19 vites, me fitoren nga Lionit me rezultat 0 me 1. Suedezi i natyralizuar sipas gjitha gjasave sezonin e ardhshëm nuk do ta mbajë fanellën e PSG-së.

Octopus makes Dortmund champion

Germany has become evidence predictive of who will win the Champions League final. A oktopod is favored care for Borussia Dortmund as the new European champion. A food placed between two teams emblems, octopus took him to Dortmund. It remains to be seen how much will be accurate forecast of octopus, which had successfully reached the octopus Paul Paradis years.

Player hacks down referee

Last week during the championship match in Dutch, Nec between RKC Waalwijk and was a very unusual event. The RKC Waalwijk Jeff Mefushoir Stan instead interfere with football opponent, he himself "got" the main judge of this match. The judge got up laughing and gave midfielder hand is showing a football game and that these things can happen.